Rejsy morskie z Malagi na Wyspy Kanaryjskie

Zapraszamy serdecznie na dwutygodniowy (25.10-8.11) rejs z Malagi na Lanzarote!

 

Rejs ten jest drugim etapem miesięcznego rejsu z Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie!

 

Charakter rejsu

Rejs turystyczno-stażowy, z możliwością szkolenia z zakresu żeglarstwa morskiego, z zachowaniem tradycji na morzu takich jak dziennik jachtowy, wachty i pływanie nocne. Rejs skierowany jest także dla osób, które nigdy nie miały styczności z żeglarstwem morskim, jednakże wymagana jest choć minimalna znajomość żeglarstwa - może być śródlądowego. W trakcie rejsu planowane są przeloty minimum 2-5 dniowe bez zawijania do portu, więc doświadczenie żeglarskie jest mile widziane. W razie wątpliwości prosimy o kontakt!

Planujemy przepłynąć ok. 700-800 Mm, które zaliczają się do stażu morskiego, wymaganego do uzyskania patentu Jachtowego Sternika Morskiego lub Kapitana Jachtowego (pływy).

 

Jacht

Beneteau Oceanis 41 (3cab), 8 os. z 2014 roku! - szczegóły i więcej zdjęć:
http://www.sailyacht.pl/nasze-jachty-oceanis-41

Dwa linki z recenzjami jachtu:
- http://www.youtube.com/watch?v=TOB8yv8MxdI

- http://www.youtube.com/watch?v=kV6-I0Nf2Fc

 

Niezrównany pod względem rozmiarów i designu fabrycznie nowy jacht z 2014 roku. Na jachcie komfortowo może spać 8 osób, do dyspozycji załogi mamy 3 niezależne i przestronne kabiny, 2 łazienki, duży salon (messę) oraz w pełni wyposażoną kuchnię (kambuz) . Dla umilenia czasu, jacht został wyposażony w nowoczesny sprzęt audio, antenę do odbioru telewizji cyfrowej, routera Wi-Fi.

Jacht posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak ster strumieniowy czy grotżagiel nowej generacji co gwarantuje szybkie, bezpieczne i komfortowe żeglowanie. Jest również wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt nawigacyjny (m.in. Radar, AIS) oraz wyposażenie bezpieczeństwa wymagane do żeglugi oceanicznej.

Zdjęcia jachtu Oceanis 41


Pogoda

Pogoda w na przełomie października i listopada jest idealną pogodą do żeglowania oraz zwiedzania! Brak upałów takich jak w lipcu czy na początku sierpnia. Średnia temperatura to ok. 21-23ºC w Hiszpanii oraz do 28-30ºC w Maroko i na Wyspach Kanaryjskich w dzień. Bardzo przyjazna i zachęcająca do kąpieli jest również panująca wówczas temperatura wody sięgająca 25ºC, ogrzana przez panujące w lecie upały. Nocne przeloty na otwartym morzu i oceanie zmuszają jednak do wzięcia kilku ciepłych rzeczy, gdzie może być jednak troszkę zimniej.

 

Dokumenty
W trakcie rejsu planowane jest zawinięcie do Maroka, więc wymagany jest paszport, który ważny będzie co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu.

Ponadto, Maroko nie będąc członkiem Unii Europejskiej, nie respektuje kart EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) z tego względu najlepiej zakupić sobie ubezpieczenie turystyczne w Polsce (koszt około 50-80 zł).

 

Plan rejsu

Plan jest wstępny i zależny od panujących warunków. Każdego dnia przed wypłynięciem sprawdzamy jaki jest wiatr i stan morza i dopiero wtedy, ustalamy konkretny port docelowy.

 

25.10                                       Malaga – zaokrętowanie ok. godziny 16:00

26.10                                       Malaga

27.10                                       Malaga - Giblartar

28.10                                       Giblartar - Ceuta

29.10                                      Ceuta

30.10-1.11                              Ceuta - Casablanca

2.11-3.11                                Casablanca - Agadir

4.11-6.11                                Agadir - Lanzarote

7.11                                         Lanzarote

8.11                                         Lanzarote, wyokrętowanie rano.

 

Dojazd

Najlepszym rozwiązaniem, aby dostać się do Malagi jest przelot. RyanAir proponuje bezpośrednie przeloty z Krakowa i Wrocławia. Powrót z Lanzarote najlepiej tanimi liniami, jednakże z przesiadką lub lotem czarterowym bezpośrednio do Polski.

Generalnie polecam skyscanner.pl lub strony linii lotniczych.

W razie jakichkolwiek problemów służę pomocą w znalezieniu biletów!

 

Organizator, skipper, zapisy

Marcin „Krzywy” Krzywonos - krzywonos.mar@gmail.com , +48 501 063 682 ,

 

Link do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/324365567742636/?fref=ts

Co zabrać na rejs morski: http://www.rejsy-morskie.pl/s26-co_zabrac_na_rejs_morski%253f