Rejsy morskie Hiszpania z Alicante do Malagi

Zapraszamy serdecznie na tygodniowy rejs (18.10-25.10)

 

Rejs ten jest pierwszym etapem miesięcznego rejsu z Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie!

 

Charakter rejsu

Jest to rejs niekomercyjny. Typowo turystyczny, z możliwością szkolenia z zakresu żeglarstwa morskiego, z zachowaniem tradycji na morzu takich jak dziennik jachtowy, wachty i pływanie nocne. Rejs skierowany jest także dla osób, które nigdy nie miały styczności z żeglarstwem, a chcą tego spróbować, przy okazji zwiedzając piękny kawałek Europy! Także w skrócie: nie wymagamy żadnego doświadczenia czy patentów!

Planujemy przepłynąć ok. 250 - 300 Mm oraz zrobić na wodzie ok. 60 godzin, które zaliczają się do stażu morskiego, wymaganego do uzyskania patentu Jachtowego Sternika Morskiego.

 

 

Jacht

Beneteau Oceanis 41 (3cab), 8 os. - szczegóły i więcej zdjęć: http://www.sailyacht.pl/nasze-jachty-oceanis-41

Dwa linki z recenzjami jachtu:
- http://www.youtube.com/watch?v=TOB8yv8MxdI

- http://www.youtube.com/watch?v=kV6-I0Nf2Fc

 

Niezrównany pod względem rozmiarów i designu fabrycznie nowy jacht z 2014 roku. Na jachcie komfortowo może spać 8 osób, do dyspozycji załogi mamy 3 niezależne i przestronne kabiny, 2 łazienki, duży salon (messę) oraz w pełni wyposażoną kuchnię (kambuz) . Dla umilenia czasu, jacht został wyposażony w nowoczesny sprzęt audio, antenę do odbioru telewizji cyfrowej, routera Wi-Fi.

Jacht posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak ster strumieniowy czy grotżagiel nowej generacji co gwarantuje szybkie, bezpieczne i komfortowe żeglowanie. Jest również wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt nawigacyjny (m.in. Radar, AIS) oraz wyposażenie bezpieczeństwa wymagane do żeglugi oceanicznej.

Zdjęcie jachtu Oceanis 41


Pogoda

Pogoda w październiku jest idealną pogodą do żeglowania oraz zwiedzania! Brak upałów takich jak w lipcu czy na początku sierpnia. Średnia temperatura to ok. 21-23º C w dzień i 16º C w nocy. Bardzo przyjazna i zachęcająca do kąpieli jest również panująca wówczas temperatura wody sięgająca 21º C, ogrzana przez panujące w lecie upały. Zmusza to jednak do wzięcia kilku ciepłych rzeczy z uwagi na planowane przeloty w nocy, gdzie może być jednakże troszkę zimniej na otwartym morzu.

 

Plan rejsu

Plan jest wstępny i zależny od panujących warunków. Każdego dnia przed wypłynięciem sprawdzamy jaki jest wiatr i stan morza i dopiero wtedy, ustalamy konkretny port docelowy. W najbliższych dniach będziemy uzgadniać szczegóły, więc póki co przedstawiamy jego zarys:

 

18.10               Sobota                        Alicante – zaokrętowanie ok. godziny 16:00

19.10               Niedziela                     Alicante - Cartagena

20.10               Poniedziałek               Cartagena

21.10               Wtorek                        Cartagena - Aguilas

22.10               Środa                          Augilas - Almeria

23.10               Czwartek                     Almeria

24.10               Piątek                          Almeria - Malaga

25.10               Sobota                         Malaga, wyokrętowanie rano.

 

Dojazd

Najlepszym rozwiązaniem, aby dostać się do Alicante jest przelot. RyanAir proponuje bezpośrednie przeloty z Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Powrót z Malagi, także z RyanAirem bezpośrednio do Krakowa (sobota lub niedziela) lub NorwegianAir do Warszawy.

Generalnie polecam skyscanner.pl.

W razie jakichkolwiek problemów służę pomocą w znalezieniu biletów!

 

Organizator, skipper, zapisy

Marcin „Krzywy” Krzywonos - krzywonos.mar@gmail.com , +48 501 063 682 ,

 

Link do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/707497062676207/?fref=ts

Co zabrać na rejs morski: http://www.rejsy-morskie.pl/s26-co_zabrac_na_rejs_morski%253f