O nas - GERTIS - Szkoła żeglarstwa

Biuro Turystyki Aktywnej "Gertis" powstało w 2005 roku z inicjatywy niewielkiej grupy instruktorów i miłośników żeglarstwa. Ze względu na pasję, która nas wszystkich łączy, udało nam się od tego czasu wyszkolić na stopnie żeglarskie już ponad tysiąc osób, dbając przy tym o wysoką jakość! Dziś BTA Gertis jest największym organizatorem imprez żeglarskich na terenie Wielkich Jezior Mazurskich. Zajmujemy się w pełni kompleksową organizacją turystyki aktywnej na Mazurach. Organizujemy liczne wyjazdy indywidualne, szkolenia żeglarskie oraz imprezy integracyjne dla firm. Ponadto rozpoczęliśmy także organizację imprez turystycznych oraz rejsów na morzach i oceanach świata.

Gertis w języku staropruskim oznacza "wiatrowskaz", dawniej umiejscawiany na dachach budynków na Mazurach. Wskazywanie drogi turystom jest zatem naszym głównym celem. Chcemy pokazywać najpiękniejsze zakątki Mazur, z nastawieniem na ciekawą i kreatywną turystykę. W dobie dzisiejszej globalnej wioski, gdzie podróżowanie stało się tak łatwe, naszym celem jest także pokazywanie najciekawszych i najpiękniejszych zakątków morskiego świata.


Organizacja rejsów morskich stała się dla nas swego rodzaju odskocznią, dzięki której możemy pozwiedzać najpiękniejsze regiony w Europie. Odcięcie się od hotelowej infrastruktury i wycieczek last minute, daje niepowtarzalną okazję do zobaczenia tego, co my chcemy, a nie jakiś przewodnik czy biuro turystyczne. Poza tym, dzięki rejsom morskim organizowanym przez nas, zarezerwowane dotychczas dla marynarzy i morskich żeglarzy, oglądanie z perspektywy morza i oceanu tych pięknych krajobrazów staje się możliwe.


Nie jesteśmy bandą starych tetryków nastawionych na zysk, obce nam są również sprawy afer politycznych, podziały społeczne i wszechobecne awantury. Jesteśmy po to, aby pokazać Wam uspokajający szum fal morskich, który w połączeniu z wiatrem, piaskiem i słońcem daje możliwość absolutnego wyciszenia się oraz odcięcia się na chwilę od gwarnej i głośnej cywilizacji.

 

Rejsy morskie Gertis