Rejsy morskie na Kanarach - Sylwester 2013/2014

Sylwester na Kanarach

SYLWESTER NA KANARACH !!!

28.12.2013 - 04.01.2014 

Zobacz zdjęcia z naszego rejsu morskiego po Kanarach 2011:

https://plus.google.com/photos/118330968353144746820/albums/5686401810137094257

 

 


Charakterystyka imprezy:

Rejs ma charakter niekomercyjny.

Skupimy się raczej na zwiedzaniu wysp i odpoczynku niż całodobowej żegludze oceanicznej. Okres Sylwestra na Kanarach to jeen z najbardziej zabawowych i roztańczonych momentów w roku. Idealny zastrzyk energii dla ludzi zmęczonych długą, Polską zimą. Jeśli szukasz rejsu podczas którego chcesz dostać w kość od żywiołu to źle trafiłeś :).

 

Pogoda:

Na Wyspach Kanaryjskich przez większość roku świeci słońce i wieje wiatr. Stąd też to idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa. Temepratura praktycznie nie spada poniżej 20C, a wiatr wieje stale w granicach 2B-4B. Nie należy jednak mylić klimaty Kanarów z tropikalnym albowiem upały występują dopiero od maja do końcawrześnia.

 

Plan rejsu:

Uwaga! Plan rejestru ustalamy pod kątem aktualnie panujących warunków pogodowych, ciekawych wydarzeń na wyspach i wielu nieprzewidywalnych czynników :). Przede wszystkim pragniemy dobrze wypocząć, nie chcemy spinać się z przelotami "na siłę" pomiędzy wyspami, a raczej wykorzystać ten czas na dobrą zabawę i zwiedzanie.

Chcielibyśmy aby rejs wyglądał mniej więcej tak:

 

Lp. Data Dzień Opis
1 2013-12-28 Sobota Teneryfa - ok. 16.00 zaokrętowanie w porcie Radazul
2 2013-12-29
Niedziela Teneryfa - zwiedzanie, zaopatrzenie i sprawy organizacyjne
3 2013-12-30
Poniedziałek Teneryfa - żeglujemy na Gran Canarię
4 2013-12-31
Wtorek Gran Canaria - impreza noworoczna!
5 2014-01-01 Środa Gran Canaria - zasłużony odpoczynek 
6 2014-01-02
Czwartek Gran Canaria - zwiedzanie wyspy, wypłynięcie wieczorem
7 2014-01-03
Piątek Teneryfa - zwiedzanie wyspy
8 2014-01-04
Sobota Teneryfa - do godziny 10.00 zdanie jachtu
 Skipperzy:

Marek Makowski a.k.a. Alien - Założyciel Szkoły Żeglarstwa "Gertis". Niezrealizowany poeta, wielbiciel krewetek i starych samochodów. Wielokrotny gość Wysp Kanaryjskich, chętnie realizuje się w przewodnictwie (Jachtowy Sternik Morski, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Instruktor Żeglarstwa ISSA itd.).

Marcin Krzywonos a.k.a. Krzywy - Komandor szkoleniowych obozów żeglarskich w Gertisie, świetny żeglarz, cierpliwy instruktor, aż dziwne, że nie chleje ;). Kto go zna, ten wie, że to sprawdzona "marka" (Jachtowy Sternik Morski, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Instruktor Żeglarstwa ISSA itd.).

 

Jacht:

2xBavaria 49 z 2003 roku. Jest to obecnie jedna z najbardziej luksusowych jednostek dostępnych w czarterze na Wyspach Kanaryjskich. Lista wyposażenia jest tak długa, że aż szkoda strzępić klawiaturę! 5 kabin, 3 łazienki, 12 miejsc do spania, GPS, Autopilot, UKFka, 77-konny silnik, ponton, plotter, echo-sonda i sterta dodatkowego wyposażenia! Jest to przede wszystkim komfortowy i przyjemny w żegludze jacht.


Cena:

1800 zł

 

W cenie:

- Czarter jachtu Bavaria 49 wraz ze skipperem
- Plan wycieczek i zwiedzania, porady przewodnika
- Wygrzanie dupy w środku zimy! :D

 

Dodatkowo:

Przelot - opcje dostania się na Teneryfe jest tak wiele, że nawet nie sugerujemy tej najlepszej. Polecamy odwiedzić Skyskanner w celu odnalezienia najlepszego połączenia. Średnia cena to 800 zł w dwie strony.

Wyżywienie - Ceny w lokalach rozsądne, nieco taniej niż w Hiszpanii ze względu na brak podatków na niektóre rzeczy. Jest to również strefa wolnocłowa dla alkoholu, paliwa, perfum i wielu innych rzeczy. Średnio za obiad w knajpie płaci się od 10 do 20 euro za osobę. Można wyżywić się też taniej.. no ale i znacznie drożej :). 

Opłaty portowe - Średnia cena za port do od 30 do 40 euro. Na osobę wyjdzie ok. 30 euro za cały pobyt. W każdym porcie prysznice, toalety, prąd i niezliczone atrakcje.

Kaucja zwrotna - jest to wymóg armatora jachtu - 100 euro od osoby. Nie spotyka się sytuacji bezzasadnego zajmowania kaucji, z reguły zwracana jest w całości, chyba, że faktycznie powstały szkody z winy użytkowania.

Sprzątanie po rejsie - Obligatoryjne, nawet przy zostawieniu po sobie porządku. 10 euro na osobę.

Bilety wstępu do atrakcji turystycznych - To już zależy od konkretnej atrakcji. Średnio bilety wstępu pomiędzy 5 a 12 euro za osobę. Część rzeczy da się obejrzeć za darmo, jednak są takie miejsca, które trzeba koniecznie zobaczyć!

Wynajem samochodów - Na każdej z wysp istnie rozbudowana flota pojazdów. Nie ma sensu wynajmować samochodów na długo przed rejsem. Wszystko można zrobić na miejscu, za przystępną cenę. Średniej klasy samochód to koszt ok. 20 euro za dzień. Samochody to najlepsza forma poruszania się po wyspach.

Ubezpieczenie - Jako, że jest to obszar UE, obowiązuje normalne ubezpieczenie zawierane w Polsce.

Zestaw pościelowy - Zamiast brać śpiworek można wyczarterować pościel za 15 euro :)

Silnik do pontonu - Przydatny w wypadku częstego stania na kotwicy lub wypadów na ryby. Wyjdzie jakieś 10 euro na osobę, również decyzja do podjęcia na miejscu. 


Krótka charakterystyka Wysp Kanaryjskich:

Teneryfa - Największa i najbardziej zaludniona ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Najpopularniejszy kurort turystyczny wśród Polaków, powoduje to, że są tutaj nawet polskie wypożyczalnie samochodów oraz hotele. Koniecznie trzeba zobaczyć wulkan Teide, który nadal uważany jest za czynny. Przy odrobienie szczęścia zobaczymy erupcję! ;). Typowo turystyczna infrastruktura, ogromny wybór restauracji i mniejszych knajpeczek. Co dla nich najdziwniejsze - w górach śnieg :).

Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa Wyspy Kanaryjskie - TeneryfaGran Canaria - Posiada miano "kontynentu w miniaturze" dzięki swojej różnorodności klimatycznej oraz zróżnicowanej florze i faunie. Najbardziej zalesiona ze wszystkich wysp. Na wzór klimatu oferuje odwiedzającym zarówno zaciszne tereny w górach jak i tętniące całą dobę bulwary nadmorskie. Zawsze gdy chcesz coś załatwić na Kanarach to pada tekst: "Aaa... jak to, to tylko na Gran Canarii". Jedyna wyspa z Decathlonem! ;D

Kanary - Gran Canaria Kanary - Gran Canaria Kanary - Gran Canaria Kanary - Gran Canaria Kanary - Gran Canaria


 

Zobacz zdjęcia z naszego rejsu morskiego po Kanarach 2011:

https://plus.google.com/photos/118330968353144746820/albums/5686401810137094257

 


Przelot, dojazd itp.:

Przelot najkorzystniej planować przy użyciu Skyscannera. Na Teneryfe są dziesiątki połączeń z całej Europy, warto poszukać połączeń z przesiadką, oszczędza to zdecydowanie czas. Najwięcej (najtańszych) lotów na Teneryfę jest z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Niemiec. Istnieje świetnie połączenie z Warszawy przez London Luton. Można tez skorzystać z lotów czarterowych z Warszawy ale cena sporo wyższa.


Należy pamiętać, że rozkłady lotów dostępne są w pełni dopiero na 3 miesiące przed odlotem! Dlatego warto szukać połączenia dopiero od końca sierpnia.

Jak już wylądujecie na Teneryfie trzeba udać się do przystani. Najlepiej wykorzystać bardzo sprawny i idioto-odporny system komunikacji autobusowej. Naturalnie bilety do nabycia u kierowcy, wskazane jest mieć odliczoną kwotę ale nie jest to niezdbędne. Mapki, trasy i dojazdy na stronie: TITSA . Trzeba dotrzeć do portu Puerto De Radazul (przystanek Avda Puerto De Radazul 500 m od portu).

Przykładowe połączenia:
Z lotniska południowego: Aeropuerto de Tenerife Sur Reina Sofia - Avda Puerto De Radazul: autobus nr 111, bez przesiadek, czas przejazdu 1:40 minut, cena 6,30 euro.
Z lotniska północnego: Aeropuerto Norte - Puerto Deportivo Radazul: autobus 102 z lotniska do Santa Cruz, później przesiadka z Santa Cruz do autobusu 139 na Tabaiba Baja, czas przejazdu 58 minut, cena: 3,25 euro + 1,35 euro.
Taxi: z północnego lotniska jakieś 15-20 euro, z południowego około 40 euro. Jednak przy wysokim standardzie autobusów jest to niewarte.

 

Warunki uczestnictwa:

Rejs ma charakter niekomercyjny, nie jest imprezą turystyczną w rozumieniu prawa. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Uregulowanie całej płatności nie gwarantuje odbycia się rejsu, gdyż jest to zależne od zebrania kompletu załogi. W takim wypadku wpłaty zostaną zwrócone. Na szczęście sytuacja taka jeszcze się nam nie zdarzyła :).

 

Zapisy:

>> Szkolenia żeglarskie GERTIS - KONTAKT
>>
Wydarzenie na FaceBooku - dołącz!

Linki:

>> Szkolenia żeglarskie GERTIS
>> Wikipedia - Teneryfa
>> Wikipedia - Gran Canaria