Rejsy morskie na Balearach - wrzesień 2013

Zapraszamy serdecznie na tygodniowy rejs po Balearach!

Termin: 31.08 - 07.09.2013


Po udanym rejsie majówkowym w Chorwacji, pora na kolejne! Tym razem autonomiczny region Balearów w słonecznej Hiszpanii! W planach zwiedzenie tamtejszych wysp: Majorki, Minorki, Krajobrazowego Parku Narodowego Cabrera, Ibizy i Formentery.


Jeden jacht już skompletowany! Tak więc teraz poszukujemy załogi na drugi, a być może także na trzeci jacht! Do naszej Armady dołącza także ekipa ‘Daleko za Horyzont’ jako jacht towarzyszący. Także zapowiada się bardzo ciekawie!

Rejsy morskie Baleary - Majorka 2013

Charakter rejsu

Przewidujemy rejs typowo turystyczny, z możliwością szkolenia z zakresu żeglarstwa morskiego, z zachowaniem tradycji na morzu takich jak dziennik jachtowy, wachty i pływanie nocne. Rejs skierowany jest także dla osób, które nigdy nie miały styczności z żeglarstwem, a chcą tego spróbować, przy okazji zwiedzając piękny kawałek Europy! Także w skrócie: nie wymagamy żadnego doświadczenia czy patentów!

Cena rejsu

1500 zł + 100€

1500 zł, płatne przelewem, zawiera:
- opieka skippera,
- czarter jachtu,
- obowiązkowe sprzątanie końcowe,
- ubezpieczenia,
- silnik do pontonu,

100€/os, zbierana na miejscu przez skippera i rozliczana po rejsie, tzw. kasa jachtowa na paliwo do jachtu oraz opłaty portowe,

Opłaty dodatkowe:
- wyżywienie - około 50-70 €/os
- pozwolenie na wpłynięcie do Krajobrazowego Parku Narodowego Cabrera - 10E/jacht
- dojazd - najlepiej samolotem :) jak się zbierze kilka osób to zamawiamy bilety!
- kaucja za jacht

- pościel + ręczniki - 15€/os, dla zainteresowanych

Jacht

1. Beneteau Oceanis 411 (4cab), 10 os.

2. Beneteau Oceanis 411 (3cab), 8 os.

3. w planach!

Oceanis Clipper 411 , piękny i luksusowy jacht, przeznaczony do żeglugi “blue water”, zaprezentowany na targach w 1998 odniósł wielki sukces otrzymując nagrodę jachtu roku. Zaprojektowany przez Groupe Finot jest jachtem na każdy akwen o dobrych osiągach łącząc w sobie szybki kadłub i klasyczny styl. Posiada obszerne, maksymalnie wykorzystane wnętrze, dobrą wentylację i dużo światła wewnątrz.  Bulbkil zapewnia mu niski środek ciężkości i dobrą stateczność. Trzyłopatowa śruba gwarantuje dobrą manewrowość. Przeznaczony również do dużego pływania jacht posiada obszerny przedział nawigacyjny. Ma duży i bezpieczny kokpit oraz ergonomicznie ulokowane kabestany. Szeroka platforma na rufie zapewnia wygodne zejście do wody. Jacht jest starannie wykończony i gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i szybkość.

Oceanis 4cab:

Jacht rejsy morskieJacht Baleary

Oceanis 3cab:

Oceanis 3cab:

Pogoda

Przełom sierpnia i września jest idealną pogodą do żeglowania oraz zwiedzania! Delikatny wiatr, 2-4 Beuforta, brak upałów takich jak w lipcu czy na początku sierpnia. Średnia temperatura to 27º C w dzień i 18º C w nocy. Temperatura wody w tym czasie jest bardzo wysoka, do ok. 25º, ze względu na ogrzanie się przez całe gorące lato. Co składa się na idealną pogodę wakacyjną!

Plan rejsu

Plan jest wstępny i zależny od panujących warunków. Każdego dnia przed wypłynięciem sprawdzamy jaki jest wiatr i stan morza i dopiero wtedy, ustalamy konkretny port docelowy. W najbliższych dniach będziemy uzgadniać szczegóły, więc póki co przedstawiamy jego zarys:

31.08 Sobota Palma de Mallorca – zaokrętowanie ok. godziny 16:00

01.09 Niedziela Mallorca

02.09 Poniedziałek Mallorca – Ibiza

03.09 Wtorek Ibiza – Formentera

04.09 Środa Formentera – Cabrera – Minorka

05.09 Czwartek Minorka

06.09 Piątek Minorka – Mallorca

07.09 Sobota Palma de Mallorca, wyokrętowanie rano.

Krótka charakterystyka Balearów

Są najdalej na zachód położonym archipelagiem na Morzu Śródziemnym. Ta autonomiczna prowincja Hiszpanii oddalona jest od Półwyspu Iberyjskiego o niecałe 80km. Baleary są usiane pięknymi piaszczystymi plażami, megalitycznymi, rzymskimi oraz renesansowymi zabytkami. Krajobraz, górska flora i morska fauna są niesamowite. Ta różnorodność Balearów sprawia, że każdy może tam znaleźć coś dla siebie.

Mallorca – jest największą wyspą archipelagu. Żadna inna europejska wyspa nie ma tak zróżnicowanego krajobrazu – od podmokłych nizin w środkowej części, po prawie alpejski szczyty Serra de Tramuntana. Majorka jest pełna zabytków greckich i bizantyjskich. Świetnym przykładem architektury arabskiej jest łaźnia Bynys Arabs.

Katedra w Palmie jest uważana za najcenniejszy zabytek gotycki całej Hiszpanii.

 

Majorka Mallorca Majorka Majorka Majorka

Minorka – jest to druga co do wielkości wyspa Balearów. Podobnie, jak na Formenterze, tutaj również większość wiosek rybackich i miasteczek żyje swoim niespiesznym rytmem. Mieszkańcy są bardzo przywiązani do tradycji i dawnych zwyczajów. W dwóch najstarszych i największych miastach: Maó i Ciutadella jest mnóstwo zabytków. Szczególne miejsce w życiu mieszkańców zajmuje hodowla koni oraz gin, co odróżnia mieszkańców reszty Hiszpanii. Warto zwiedzić starą destylarnię tego alkoholu.

Minorka Minorka Minorka Minorka Minorka

Ibiza – pomimo swojego oblicza stolicy hipisów, dyskotek, klubów i bogatego życia nocnego w gwarnych kurortach, zachowała swój charakter. Gdzieniegdzie kamienne domy stoją pośród gajów oliwnych, a ich mieszkańcy żyją swoim własnym rytmem. Ibizę otacza mnóstwo wysepek, a w niewielkich zatoczkach można znaleźć piękne piaszczyste plaże i jaskinie. Największe kluby to Amnesia i Pacha.

Ibiza Ibiza Ibiza Ibiza Ibiza

Formentera – najmniejsza z zamieszkanych i najspokojniejsza wyspa Balearów. Jest to najmniej zniszczona przez cywilizację wyspa. Brak hoteli, klubów, czy parków wodnych jest właśnie zaletą i turystycznym atutem wyspy.

Formantera Formantera Formantera Formantera Formantera

Dojazd

Najlepszym rozwiązaniem, aby dostać się na Majorkę są przeloty lotnicze na lotnisko Palma de Mallorca.

RyanAir oferuje bezpośrednie przeloty z Krakowa, Warszawy oraz Poznania. Tanie bezpośrednie przeloty także z Berlina z firmą EasyJet. Istnieje także możliwość przelotu z przesiadką w Barcelonie. Generalnie polecamy skyscanner.pl.

Będziemy szukać biletów wspólnie, aby polecieć większą grupą! ;)

 

Zapisy

Marcin „Krzywy” Krzywonos - marcin.krzywonos@gazeta.pl , +48 501 063 682.